20/03/2010

Wielki Tydzień mody w Krakowie

14 lat historii, ponad 50 dyplomowych kolekcji i 1000 gości. Coroczny konkursowy pokaz Cracow Fashion Awards po raz pierwszy odbędzie się w nowym miejscu - w targowej przestrzeni wystawienniczej przy ul. Centralnej 41a.


Konstruując przestrzeń, Grażyna Łoboda. Kolekcja Roku 2009. Fot. Krystyna Dul


Już 21 marca młodzi projektanci zaprezentują swoje pomysły przed szeroką publicznością, przedstawicielami mediów oraz uznanymi autorytetami mody. Zdobyte nagrody i uznanie, tak jak w przypadku kolekcji "Gavroche" Peggy Pawlowski, często przekładają się na rozgłos i duży sukces. Cracow Fashion Awards odbędzie się 21 marca i otworzy drugi Cracow Fashion Week. W tym roku wokół tego wydarzenia dzieje się bardzo dużo. W programie:

Od 13.03 oglądać można wystawę retrospektywną Jerzego Antkowiaka. Galeria Kazimierz, ul. Podgórska 34, wstęp wolny.

Wystawę prac absolwentów SAPU można oglądać od 17 do 21.03. Targi w Krakowie, ul. Centralna 41a, wstęp: 4 zł.

Od dziś do 9.05 w Domu Mehoffera przy ul. Krupniczej 26 oglądać można wystawę damskich sukien i kapeluszy, przede wszystkim z przełomu XIX i XX w. - "Co nam zostało z tamtych lat. Dar Leszka Wajdy". Na 20.03 zaplanowano premierową sprzedaż kolekcji Joanny Błażejowskiej, polskiej projektantki z Paryża. Po raz pierwszy zaprezentuje ona swoje prace w Krakowie. Projekt Barka, Bulwar Kurlandzki, (na wysokości ul. Gazowej), godz. 11-18, wstęp wolny.

Tego samego dnia "The Cowboy Must Never Shoot First" - zapowiedź kolekcji autorstwa ALEXIS and PONY (Marty Mandli i Szymona Rychlika). Bar Miejsce, ul. Węgierska 1, godz. 20, wstęp wolny.

Między 24 a 26.03 w godzinach 10-17 w Gmachu Głównym krakowskiego Muzeum Narodowym obejrzeć będzie można najciekawsze projekty nadesłane na konkurs na projekt damskiej torebki/męskiej torby "Zawsze pod ręką". 25.03 - "Dlaczego ludzie się ubierają? Ubiór jako komunikat" - wykład Tomasza Marcina Wrony. W trakcie wykładu zostanie przedstawione spojrzenie semiotyczne na ubiór, które pozwala traktować nasz wygląd jako tekst. Zaprezentowane zostaną podstawowe informacje z języka ubioru, jego gramatyka i formy tworzenia "tekstu kulturowego". Bar Miejsce, godz. 19, wstęp wolny. 25.03 - Pokaz marki IMUNZI, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, godz. 20, wstęp wolny. Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia na adres: info@imunzi.com

27.03 - Pokazy kolekcji firmowych oraz kolekcji nagrodzonej przez Galerię Kazimierz podczas CFA. Galeria Kazimierz, ul. Podgórska 34, godz. 15, wstęp wolny

Do 30.05 "Sarmatyzm. Sen o potędze" - wystawa męskich ubiorów i biżuterii z okresu sarmatyzmu. Kamienica Szołayskich, ul. Szczepańska 11.

5 comments:

 1. super ;]
  tylko czemu tak pozno sie o tym dowiaduje :(((

  ReplyDelete
 2. jak Ci się podoba tegoroczna zwycięska kolekcja?
  Nina

  ReplyDelete
 3. Zwycięska - bardzo! To był właściwie mój faworyt, miała coś w sobie (ten płaszcz "tyłem na przód" chętnie bym kupiła) i była dopracowana, co było widać.

  ReplyDelete
 4. faktycznie kolekcja bardzo pomysłowa
  ja zawsze czepiam się braku spójności w takich przypadkach, tak jakby projektant wyrzucał z siebie wszystkie pomysły naraz
  Gabriela dziękuję za krakowska ulicę
  proszę o więcej zdjęć informujących Zagranic, że się fajnie ubieramy
  :*
  pozdrawiam - Gabriela,
  a wszystkie Gabriela są fajne

  ReplyDelete
 5. Odniosłam to samo wrażenie - po 20. kolekcji zaczęłam odnosić wrażenie, że ciągle oglądam projekty jednej i tej samej osoby. Brakowało mi często m.in. takiego indywidualnego mianownika.

  Na razie muszę przystopować - problemy zdrowotne. Do jutra powinna się jednak pojawić relacja z CFA, a potem jakaś fotka ;-)

  ReplyDelete

Dzięki za komentarz :) Komentarze obrażające i atakujące osoby fotografowane będą usuwane.

+ Jeśli jesteś niezalogowana/y, podpisz się nickiem lub imieniem (będzie mi łatwiej odpowiedzieć).
+ Proszę, nie zamieszczaj (auto)reklam.