03/12/2009

Szilveszter

Szilveszter pochodzi z Węgier. Ma tylko 19 lat, ale już sporo sukcesów na koncie. Sam siebie określa słowem "multifunkcyjny": fotografuje, stylizuje, projektuje ubrania, zajmuje się fryzjerstwem i makijażem. Zdjęcia jego autorstwa można znaleźć m.in. w węgierskiej Elle.

- Uwielbiam węgierskich projektantów: Nanushka, Reka Vago, Nos, Kata i Mono Fashion. Podobają mi się kolekcje Kenzo inspirowane folkiem - zwłaszcza rosyjskim. Poza tym cenię też Alexandra McQueena, Ann Demeulemeester, Karla Lagerfelda i Johna Galliano, ale moim ulubionym jest ostatnio Gareth Pugh - opowiada.

Lubi nosić ubrania Burberry, Louis Vuitton i Lanvin. Dlaczego właśnie te marki? Szilveszter odpowiada: - Oni są inni i unikatowi, łatwo te ubrania wymieszać tak, że całość zyskuje na indywidualności. Owszem, są drogie, ale często za ceną idzie wysoka jakość. Louis Vuitton to dla mnie wysoka półka, jeśli chodzi o elegancję, Burberry to klasyka codziennego "brytyjskiego" ubrania, a Lanvin i McQueen wybiegają myślą naprzód.

Szilveszter zna też jednego polskiego projektanta - łódzkiego Plastikowego. - Chciałbym mieć coś z jego kolekcji - mówi.

Swój styl opiera na modzie vintage, przywiązuje wagę do dodatków. Inspirują go rosyjski i węgierski folk, angielskie filmy kostiumowe. Lubi ciepłe kolory, uwielbia torby - ma ich ponad 20 i kolekcjonuje nadal - to jego ulubiona część garderoby. Często zakłada rosyjską uszankę.

- Poza tym bardzo lubię nosić zaprojektowany przez siebie T-shirt, który można zobaczyć na zdjęciu - dodaje. W modzie nie lubi dosłowności i kalek: drażni go stylizacja na jedną, określoną subkulturę, chce pozostać sobą. Pytany o plany na przyszłość odważnie odpowiada, że jego marzeniem jest praca w paryskim Vogue'u. Chciałby też fotografować, właśnie w Paryżu lub w Moskwie: - Myślę, że się nadaję i zrobię wszystko, by to osiągnąć - przekonuje.

14 comments:

 1. nic dodać, nic ując: Szilveszter jest cudownie ubrany.

  Pozdrawiam,
  fashion is simple

  ReplyDelete
 2. Powodzenia więc ;) . Stylizacja świetna... chętnie bym zobaczyła inne odsłony jego stylu.

  ReplyDelete
 3. Wpisz sobie nick "szili07" na majspejsie, to zobaczysz nie tylko jego, ale też jego prace. :-)

  ReplyDelete
 4. Swietny. To co widac na mayspace tez niezle.

  ReplyDelete
 5. nop not gay :D i'm straight.

  ReplyDelete
 6. He looks so cool on that outfit. I like the boots and the bag is just gorgeous.

  ReplyDelete
 7. Over all this outfit rocks! I love it.

  ReplyDelete
 8. CO TY KURWA ĆPASZ SYLWESTER ?

  ReplyDelete
 9. y. szkoda, że nie gej.

  ReplyDelete
 10. Wszystko byłoby ok, gdyby nie za małe spodnie. Moda niestety rządzi się surowymi zasadami i jeśli nie jest się jednostką posiadającą super figurę to nie można czerpać ze wszystkich trendów. W tym przypadku rurki odpadają

  ReplyDelete

Dzięki za komentarz :) Komentarze obrażające i atakujące osoby fotografowane będą usuwane.

+ Jeśli jesteś niezalogowana/y, podpisz się nickiem lub imieniem (będzie mi łatwiej odpowiedzieć).
+ Proszę, nie zamieszczaj (auto)reklam.